مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی راز خوشبختی

 

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی راز خوشبختی از سال ۱۳۹۷ با مدیریت دکتر ساناز فتوره چی به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرد.

شعار ما : آگاه , شاد, خوشبخت

از نظر ما خوشبختی با آگاهی همراه با شادی حاصل می شود.

 

رنگ سازمانی ما:

زرد: رنگ شادی و خوشبینی , خلاقیت

سبز آبی: نماد اعتماد, وفاداری ,زایندگی , نظم

 سفید :نماد کمال، خلوص، بی گناهی، پاکیزگی، برابری، سادگی، خودکفایی و شروع جدید است.

 

(همانطوری که افراد خوشبختی را متفاوت از هم میبینند این رنگ از نظر بعضی ها سبز و از نظر بعضی دیگر آبی دیده می شود.)

رسالت ما : کاهش آسیب در سطح پیشگیری و توانمند سازی افراد برای داشتن زندگی سالم
تغییر سیستم آموزشی خشک به سیستم آموزشی لذت بخش همراه با بازی

 

نظام ارزشی ما:

یادگیری مادام العمر: از نظر ما یادگیری یک فرایند مادام العمر است و افراد باید به صورت مداوم در حال یادگیری و ارتقاء مهارتهای خود باشندو آموخته های خود را مورد ارزیابی قرار دهند و به روز باشند .همیشه چیزهایی وجود دارد که لازم است بدانیم! افراد همه چیز دان از یافته های به روز عقب می مانند.در کلینیک راز خوشبختی ما تلاش می کنیم شرایط  مناسب برای یادگیری افراد و آشنایی با آخرین یافته های به روز دنیا را فراهم کنیم.

 

شادی: نقش بسزایی در سلامت بدن و درمان بیماری های جسمی و روحی دارد. بسیاری از کشورها برای بالا بردن میزان تولید، روحیه شادی و نشاط را در مدیران و کارگزاران خود، تقویت می کنند.احساس شادی یک مهارت است.شادی سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.شادی سبب بهبود قابلیت‌های شناختی و افزایش بهره‌وری مغز می‌شود.

 

احترام متقابل: ما به همه افراد صرف نظر از جایگاه اجتماعی، تحصیلات، ظاهر و…. احترام می گذاریم چون همه انسانها به صرف انسان بودنشان ارزشمند هستند .احترام بین مدیر، کارمند و ارباب رجوع متقابل است .

 

مسئولیت پذیری: رفتارهای تک تک اعضای یک سازمان بر هم اثر می گذارد بنابراین هر کس باید مسئولیت اعمال خود را بپذیرد تا عملکرد سازمان در سطح بالا قرار بگیرد.

 

آراستگی:ما با ضرب المثل “صورت زیبای ظاهر هیچ نیست  ای برادر سیرت زیبا بیار مخالفیم.افراد قبل از اینکه سیرت زیبای شما را ببینند صورت شما می بینند و آراستگی در وهله اول نقش به سزایی در شکل گیری ارتباط شما با دیگران خواهد گذاشت.

 

همکاری تیمی: رشد همه جانبه تمامی افراد در سازمان برای ما بسیار مهم است .هر فردی با هر میزان توانایی در کنار دیگران می تواند قشنگ تر دیده شود . افراد مثل رنگهای مداد رنگی به هم وابسته هستند و حتی رنگ مشکی می تواند در کنار رنگهای دیگر به زیباتر شدن منظره پیش رویمان کمک کند.

 

خلاقیت:خلاقیت عنصری اساسی برای رشد است.یکی از اهداف مهم ما پرورش انسان‌هایی باشد که قابلیت دست زدن به فکرها و کارهای تازه را داشته باشند، نه اینکه فقط کارهای نسل گذشته را تکرار کنند.بنابراین ما همکاران خود را از بین افراد خلاق انتخاب می کنیم.

 

تعهد:تعهد جهان زندگی افراد را دگرگون می کند.تعهد قبل از شروع هر تغییر لازم است و یک ضرورت برای آن تغییر هست . لازمه موفقیت داشتن تعهد است که باعث می شود حس مسئولیت پذیری  داشته باشیم و وقتی در مسیر مسئله چالشی به وجود می آید، از تعهدمان و هدفمان دست نکشیم.وقتی فردی به معنای واقعی متعهد می شود همیشه در حال رشد دادن خودش و دنیای اطرافش است.

نظم: وجود انضباط برای فعالیت تمامی گروههای سازمانی امری ضروری است.بی نظمی باعث هرج و مرج در سازمان می شود. اعضای هر گروه باید میل و خواسته های شخصی خود را کنترل کنند و برای نفع همگانی، همکاری کنند.  وقتی منضبط تر هستید، موقرتر، خوش برخوردتر و قابل اعتماد تر به نظر می رسید.به گفته‌ی برایان تریسی : مفهوم انضباط شخصی پلی است بین هدف و دستاورد.درواقع بدون داشتن برنامه‌ای مشخص برای رسیدن به اهداف، هیچ موفقیتی در کار نخواهد بود . نداشتن نظم شخصی بیش از هر عامل دیگری زمان ما را می‌سوزاند.با انضباط شخصی، بدون تلاش فراوان، می توانیم راندمان خود را افزایش دهیم.

 

انعطاف پذیری:هر کدام از ما دائما با تغییرات مختلف در زندگی شخصی و یا محیط کار روبرو هستیم و ناگزیر هستیم که در روش و شیوه انجام کارها ویا استانداردهای معمول زندگیمان تغییراتی ایجاد کنیم.افراد باهوش خودشان را با تغییرات جدید سازگار می کنند.عادت کردن هرکدام از ما به روش ها و سیستم های قدیمی که تا کنون با آن درگیر بوده ایم، مسائل و شکست های متعددی را پیش رویمان قرار خواهد داد و در چنین شرائطی، حتما سازمان را به سمت شکست و افت عملکرد پیش می بریم.ممکن است لازم باشد مسیر را تغییر بدهیم و از مسیر جدیدی به سوی اهداف خود گام برداریم.

 

 

چشم انداز ما : تا سال ۲۰۲۳ مرکز مشاوره راز خوشبختی کارآمد ترین مرکز مشاوره کشور از جهت ارائه خدمات تخصصی خواهد بود.